Linia nawadniająca z kompensacją ciśnienia to specjalistyczny i zaawansowany system nawadniania kropelkowego, którego wykorzystanie zapewnia równomierny transport wody na całej długości linii, niezależnie od zmian ciśnienia wody w systemie. Zastosowanie specjalnych kroplowników z mechanizmem kompensacji ciśnienia sprawia, że każdy kroplownik w linii może dostarczać taką samą ilość wody, co jest szczególnie ważne w terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu lub przy roślinach uprawianych w bardzo długich rzędach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Linia kroplująca z kompensacją PC fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 100 metrów

162.00  cena brutto za sztukę

Linia kroplująca z kompensacją PC fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 400 metrów

595.32  cena brutto za sztukę

Nawadnianie kropelkowe z kompensacją ciśnienia - jak działa?

Przepływ wody jest regulowany przez specjalistyczny mechanizm kompensacji ciśnienia w kroplownikach. Zastosowanie tego systemu reguluje przepływ wody, aby był on stały - niezależnie od ciśnienia w systemie nawadniającym. W praktyce oznacza to, że nawet kiedy ciśnienie wody w systemie zmaleje lub wzrośnie, nie będzie miało to wpływu na ilość dostarczanej przez każdy kroplownik wody. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji kroplownika, która automatycznie dostosowuje się do zmieniającego ciśnienia i dozuje odpowiednią dawkę wody.

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia - zalety

Nawadnianie kropelkowe z kompensacją ciśnienia ma wiele zalet. Należą do nich między innymi:
  • zapewnienie jednolitego nawadnianie gleby, co jest kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin,
  • efektywniejsze wykorzystanie wody, minimalizujące ryzyko nadmiernego lub niewystarczającego nawodnienia,
  • stabilny przepływ wody, który ogranicza ryzyko erozji gleby i zmniejsza ilość wody, która spływa z powierzchni lub paruje,
  • możliwość stosowania w różnorodnych warunkach terenowych, w tym na skarpach i nierównych terenach,
  • możliwość precyzyjnego dostosowania ilości wody do potrzeb roślin, co przyczynia się do zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia

Linia nawadniająca z kompensacją ciśnienia i kroplownikami to wygodne rozwiązanie przy uprawach, które położone są na terenach o nierównej powierzchni, np. na wzniesieniach. Wyposażone są w specjalne emitery, które zapewniają równomierny przepływ wody, dzięki któremu wszystkie rośliny w rzędzie mają zapewniony taki sam poziom nawodnienia. Linia nawadniająca z kompensacją ciśnienia i kroplownikami może być wykorzystana przy uprawie roślin o miękkich owocach, takich jak maliny, truskawki, ale także w hodowli sadowniczej drzewek, takich jak jabłonie czy wiśnie.

Gdzie jeszcze można wykorzystać nawadnianie kropelkowe z kompensacją ciśnienia?

Linie kroplujące z kompensacją wykorzystuje się głównie w branży rolniczej, gdzie stosuje się je do nawadniania upraw polowych, szklarniowych i sadów. Precyzyjny sposób dostarczania wody bezpośrednio do strefy korzeniowej roślin jest doskonałym rozwiązaniem dla roślin wymagających stałego poziomu nawilżenia gleby, od którego zależy jakość i smak owoców, jak w przypadku uprawy winogron. W ogrodach, parkach i na polach golfowych linie kroplujące z kompensacją zapewniają równomierne nawadnianie trawników, rabat kwiatowych i innych obszarów zielonych. Jest to szczególnie ważne w miejscach o złożonym ukształtowaniu terenu, gdzie tradycyjne metody nawadniania mogą być nieskuteczne. Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia są używane także na terenach zdegradowanych, na przykład po wydobyciu surowców mineralnych. Systemy nawadniania kropelkowego dostarczają wodę w sposób kontrolowany, wspomagając odnowę roślinności.

Linia nawadniająca z kompensacją ciśnienia i kroplownikami

Linia nawadniająca z kompensacją to nowoczesny i sprawdzony sposób zapewnienia optymalnego poziomu nawodnienia roślinom, które niezależnie od swojego położenia w uprawie, mają dostarczoną taką samą ilość wody. Pozwala to na odpowiednie dopasowanie czasu i obfitości podlewania do uprawianego gatunku roślin, co bezpośrednio przekłada się na owocowanie sadzonek. Proponujemy linie nawadniające z kompensacją, które spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią twoim roślinom bezpieczne nawadnianie.