Linia nawadniająca kropelkowa to powszechnie stosowany sposób nawadniania upraw. Może być stosowana w szklarniach, tunelach, a także przy uprawie otwartej. Sprawdzi się przy uprawie sadowniczej jabłoni lub innych drzewek owocowych, ale także na plantacjach miękkich owoców, takich jak malina czy jagoda kamczacka. Linie nawadniające kropelkowe z powodzeniem mogą być także montowane w domowych ogródkach, do nawadniania sadzonek i żywopłotów.

Linie nawadniające kropelkowe – rodzaje

Oferujemy linie nawadniające kropelkowe z kompensacją ciśnienia oraz linie nawadniające bez kompensacji, aby lepiej wpasować się w potrzeby Twoich roślin. Linie do nawadniania kropelkowego to wygoda i bezpieczeństwo sadzonek, którym nie grozi przesuszenie.

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia (9)

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia (9)

Akcesoria do linii kroplujących (2)

Linia nawadniająca bez kompensacji ciśnienia - linie kroplujące producent

W naszej ofercie znajdziesz linie do nawadniania kropelkowego bez kompensacji ciśnienia, które są świetnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych i mniej wymagających upraw. Linie do nawadniania bez systemu kompensacji ciśnieniowej są częściej stosowane w przypadku hodowli roślin zlokalizowanych na obszarach płaskich, na których nie występują wzniesienia i spadki terenu. Na takim areale możliwość spadku ciśnienia i niedostarczenia odpowiedniej ilości wody do danej sadzonki jest niewielkie. Linia nawadniająca bez kompensacji ciśnienia sprawdzi się także w uprawie roślin niewrażliwych na ewentualny brak wody. Co więcej, linie do nawadniania kropelkowego bez dodatkowych udogodnień są tańszym rozwiązaniem, więc warto wziąć je pod uwagę w przypadku ograniczonego budżetu.

Kiedy wybrać linie do nawadniania kropelkowego z kompensacją ciśnienia?

Linie nawadniające z kompensacją ciśnienia to droższa od linii do nawadniania kropelkowego bez kompensacji opcja, jednak jej wykorzystanie może mieć uzasadnienie w wielu przypadkach. Po pierwsze, linia nawadniająca z kompensacją świetnie sprawdzi się przy uprawie roślin na dużą skalę i wielkopowierzchniowych terenów hodowli. Długie rzędy sadzonek, krzewów lub drzewek mogą wymagać instalacji linii nawadniającej z kompensacją ciśnienia, gdyż transport wody na długich odcinkach może być mniej efektywny i prowadzić do nierównomiernego podlewania roślin. Dodatkowo, linia do nawadniania kropelkowego jest lepszym rozwiązaniem w przypadku terenów pagórkowatych, nierównych, gdzie występują wzniesienia. Wykorzystanie kompensacji ciśnienia pozwala na dostarczenie odpowiedniej dawki wody do każdej rośliny, co wpływa na ich jednorodny rozwój i pozwala zachować je w dobrej kondycji, niezależnie od występowania opadów naturalnych.

Linie kroplujące - producent z wieloletnim doświadczeniem

Wybór linii nawadniającej jest więc decyzją, którą należy oprzeć na potrzebach uprawy oraz dostępnym budżecie. Oba te rozwiązania mogą skutecznie służyć do nawadniania roślin, w zależności od położenia hodowli oraz wymagań uprawowych sadzonek. Jako zaufany producent linii kroplującej wiemy, jakie warunki są potrzebne do utrzymania roślin w doskonałej kondycji. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą wybrać odpowiednią linię nawadniającą.

Linie nawadniające kropelkowe - producent DonKwiat

Jesteśmy producentem linii kroplujących oraz producentem rur PE, które zapewnią twoim roślinom idealny poziom nawodnienia i zaoszczędzą Twój czas oraz pieniądze. Przemyślany sposób podlewania, który jest dostosowany do wymagań danego gatunku, wielkości hodowli i ukształtowania terenu to podstawa ergonomicznej uprawy. Linie do nawadniania kropelkowego to świetne rozwiązanie, które utrzymuje optymalny poziom wilgotności podłoża, aby Twoje rośliny mogły się prawidłowo rozwijać. DonKwiat to producent rur PE, które służą do transportowania wody. Są odporne na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w wymagających warunkach. Wyposażone w rury PE linie nawadniające są trwałe i mogą służyć przez wiele lat, co czyni je efektywnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Linie nawadniające kropelkowe - producent -  wykonanie, materiał

Jako producent linii kroplujących oraz producent rur PE, szczycimy się wykorzystaniem najnowocześniejszych metod produkcyjnych oraz najtrwalszych materiałów, które odpowiadają różnym typom uprawy oraz zmiennemu ukształtowaniu terenu, które może wymagać od komponentów do nawadniania wyjątkowej elastyczności. Gwarantujemy najwyższej jakości linie do nawadniania kropelkowego, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnej szkółce roślin, jak i hobbystycznej uprawie ogrodu. Linie nawadniające kropelkowe to oszczędność czasu i wody oraz piękne i zdrowe sadzonki! Zaufaj wieloletniemu producentowi linii kroplujących i postaw na wygodne podlewanie zautomatyzowane.