Doniczki wiszące to ciekawy sposób na wyeksponowanie roślin na balkonie, tarasie lub werandzie. Tego typu doniczki świetnie sprawdzają się przy uprawie kwiatów ozdobnych o zwisających pędach, jak surfinia czy pelargonia oraz roślin, których kwiatostany są gęste i naturalnie formują się w kształt kuli.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Doniczki wiszące – kiedy użyć?

Kwiaty posadzone w doniczkach wiszących mogą być efektowną ozdobą, jednak należy pamiętać o ich właściwym rozlokowaniu. Nie wszystkie rośliny dobrze znoszą pełne nasłonecznienie, a niektóre preferują wręcz zacienione stanowiska. Doniczkę wiszącą, w przeciwieństwie do tradycyjnej doniczki wolnostojącej, trudniej jest przestawić, dlatego należy przemyśleć, w jakim miejscu ją umieścić. Zalecamy, aby sugerować się wymaganiami potencjalnie hodowanego w niej gatunku rośliny i od tego uzależnić jej lokalizację.

Doniczki wiszące – dostępne modele

Oferowane w naszym sklepie doniczki wiszące produkujemy w dwóch podstawowych kolorach: białym oraz terakota. Dostępne są wraz solidnym wieszakiem, który jest trwały i może bez trudu utrzymać posadzoną roślinę.