Doniczki wiszące dla ozdoby balkonu lub tarasu

Doniczki wiszące to ciekawy sposób na wyeksponowanie roślin na balkonie, tarasie lub werandzie. Tego typu doniczki świetnie sprawdzają się przy uprawie kwiatów ozdobnych o zwisających pędach, jak surfinia czy pelargonia oraz roślin, których kwiatostany są gęste i naturalnie formują się w kształt kuli. Umieszczone w doniczkach wiszących rośliny będą się atrakcyjnie prezentowały, a kolor oraz zapach kwiatów przyciągnie uwagę każdego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Doniczki wiszące - kiedy użyć?

Kwiaty posadzone w doniczkach wiszących mogą być efektowną ozdobą, jednak należy pamiętać o ich właściwym rozlokowaniu. Nie wszystkie rośliny dobrze znoszą pełne nasłonecznienie, a niektóre preferują wręcz zacienione stanowiska. Doniczkę wiszącą, w przeciwieństwie do tradycyjnej doniczki wolnostojącej, trudniej jest przestawić, dlatego należy przemyśleć, w jakim miejscu ją umieścić. Zalecamy, aby sugerować się wymaganiami potencjalnie hodowanego w niej gatunku rośliny i od tego uzależnić jej lokalizację. Poza tym, hodowla roślin w doniczce wiszącej nie różni się znacznie od uprawy w doniczce tradycyjnej. Rośliny należy regularnie podlewać, zwłaszcza, gdy lato jest upalne. Nadmiar wody przecieka przez doniczkę, wypłukując składniki odżywcze i minerały, więc warto pamiętać o systematycznym nawożeniu roślin.

Doniczki wiszące - dostępne modele

Oferowane w naszym sklepie doniczki wiszące produkujemy w dwóch podstawowych kolorach: białym oraz terakota. Dostępne są wraz solidnym wieszakiem, który jest trwały i może bez trudu utrzymać posadzoną roślinę. Doniczki wykonane są z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na pęknięcia czy uszczerbienia. Doniczek wiszących można używać przez długi czas, wielokrotnie. Nie szkodzi im promieniowanie słoneczne oraz kontakt z wodą. Pozwala to na ekologiczną, długotrwałą eksploatację doniczek, co stanowi także oszczędność pieniędzy.