DonKwiat - Producent rur PE

DonKwiat to wieloletni producent rur PE w Polsce. Obok produkcji różnego rodzaju pojemników produkcyjnych, szkółkarskich i akcesoriów ogrodniczych, zajmujemy się także wytwarzaniem rur PE, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu miejscach. Z ich użyciem możliwy jest montaż instalacji nawadniających uprawę, tzw. linii kroplujących. Optymalizuje to proces podlewania upraw wielkopowierzchniowych zewnętrznych i wewnętrznych, ale także obiektów sportowych czy rozległych terenów trawnikowych, których podlewanie ręczne zajmowałoby zbyt wiele czasu i było bardzo pracochłonne.

Działamy od 1977 roku, a zdobywane wciąż doświadczenie i wiedzę wykorzystujemy, aby stale ulepszać naszą ofertę i proponowane przez nas rozwiązania. Korzystamy z najnowszych technologii produkcyjnych, śledzimy trendy oraz stawiamy tylko na wykwalifikowany personel. Cieszymy się dużym zaufaniem naszych Klientów, którzy chętnie kupują oferowane przez nas produkty i korzystają z profesjonalnego doradztwa. Naszą ofertę kierujemy głównie do profesjonalnych hodowców roślin, plantatorów, centrów ogrodniczych i gospodarstw szkółkarskich.

Czym są rury PE?

Rury PE to rury wykonane z polietylenu, czemu zawdzięczają swoją nazwę. To niezwykle wytrzymałe i elastyczne tworzywo, które jest odprone na uszkodzenia mechaniczne, jak pęknięcia czy odkształcenia, a także działanie skrajnych temperatur czy środków chemicznych. Polietylen powstaje na skutek polimeryzacji etylenu – jest miękki, termoplastyczny oraz chemicznie i fizjologicznie obojętny. Nie ulega korozji, jest odporny na osadzanie się kamienia czy rozwój pleśni, grzybów lub bakterii. Jednocześnie polietylen jest bardzo lekki i poręczny, co sprawia, że montaż linii kroplujących wykonanych przy użyciu rur PE jest bardzo łatwy. Gładka powierzchnia rur PE sprawia, że są hydrodynamiczne, a woda w szybkim tempie i bez oporu zostaje rozprowadzona po instalacji.

Jako producent rur PE dbamy, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy, a ich jakość pozwalała na długoletnie stosowanie. Przykładamy szczególną uwagę do zachowania odpowiednich parametrów technicznych.

Sprawdź nasze produkty

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia (9)

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia (9)

Kotwa mocująca linię kroplującą fi 16mm

0.40 

Linia kroplująca bez kompensacji fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 200 metrów

0.88 

Linia kroplująca bez kompensacji fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 400 metrów

0.85 

Linia kroplująca z kompensacją PC fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 200 metrów

1.54 

Linia kroplująca z kompensacją PC fi 16 mm, wydajność 2l/h, rozstaw kroplowników 33cm, długość rolki 400 metrów

595.32 

Gdzie stosuje się rury PE?

Rury PE mogą stanowić komponent nawadniających linii kroplujących do podlewania wszelkich upraw. Sprawdzą się zarówno w szklarniach i tunelach, jak i sadach lub hodowli polowej. Jednak wytrzymałość i wszechstronność polietylenu umożliwia wykorzystywanie ich także w przemyśle kosmetycznym, motoryzacyjnym, budownictwie, górnictwie czy przy budowie rurociągów. Cieszą się różnorodnym zastosowaniem, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom chemicznym i fizycznym, co wpływa na ich wyjątkową popularność.

Rury PE nie wchodzą w reakcje chemiczne z wodą i związkami, które zawiera, dlatego doskonale nadają się do transportu wody do nawadniania roślin. Nie przewodzą prądu, nie ulegają procesowi korozji, są odporne na biofilm i działanie wielu kwasów i zasad. Charakteryzują się wyjątkową długotrwałością – ich eksploatacja może trwać nawet 50 lat. Po tym czasie nadają się do 100% recyklingu.

Trwałość

Polietylen należy do bardzo trwałych tworzyw sztucznych, które cechują się wysoką odpornością. Pozwala to na długoletnie korzystanie z budowanych z jego pomocą systemów. Jest odprony nie tylko na wymagające warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne, ale także działanie chemikaliów – np. środków ochrony roślin czy nawozów.

Niska cena

W naszej ofercie znajdziesz linie kroplujące z polietylenu w bardzo atrakcyjnej cenie. Proponujemy rolki różnej długości, o różnej wydajności, które możesz z łatwością dostosować do potrzeb i wielkości uprawy lub wykorzystać w dowolny sposób. Cena w stosunku do wysokiej jakości i wytrzymałości polietylenu jest bardzo zachęcająca.

Łatwość montażu i transportu

Polietylen to tworzywo bardzo lekkie, które nie sprawia trudności w transporcie czy składowaniu. Jego poręczność sprawia, że montaż i łączenie rur PE za pomocą specjalnych złączek jest bardzo łatwe. Rury PE mogą występować w różnych długościach rolki, aby wybrać produkt dostosowany do potrzeb.

Producent rur PE - dla kogo jest nasza oferta?

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy doceniają wielość zastosowań rur z polietylenu. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym hodowcą roślin, plantatorem, prowadzisz gospodarstwo szkółkarskie czy jesteś hobbystą, który chce zadbać o odpowiednie nawodnienie swojego ogrodu – rury PE są dla ciebie. To właśnie dzięki nim zbudujesz niezawodny system, który ułatwi i zoptymalizuje proces podlewania.

Montaż linii kroplujących polecamy także wszędzie tam, gdzie duża powierzchnia uniemożliwia efektywne podlewanie przy pomocy standardowych sposobów. Linie kroplujące działają w sposób zautomatyzowany, a wyposażenie w emitery ciśnieniowe mają możliwość działania nawet na wymagających, pagórkowatym terenie.

DonKwiat - producent rur PE i doniczek

Jako producent rur PE oraz doniczek produkcyjnych i szkółkarskich posiadamy nowoczesny park maszyn, który pozwala nam na uzyskiwanie produktów wysokiej jakości. Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego służymy profesjonalnym doradztwem i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom i zobacz różnicę! Oferujemy także akcesoria ogrodnicze oraz artykuły domowe: kosze elastyczne, łopaty do odśnieżania, pojemniki na kwiaty, tacki transportowe, obrzeża trawnikowe i wiele innych!