DonKwiat - Producent rur PE

DonKwiat to wieloletni producent rur PE w Polsce. Obok produkcji różnego rodzaju pojemników produkcyjnych, szkółkarskich i akcesoriów ogrodniczych, zajmujemy się także wytwarzaniem rur PE, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu miejscach. Z ich użyciem możliwy jest montaż instalacji nawadniających uprawę, tzw. linii kroplujących. Optymalizuje to proces podlewania upraw wielkopowierzchniowych zewnętrznych i wewnętrznych, ale także obiektów sportowych czy rozległych terenów trawnikowych, których podlewanie ręczne zajmowałoby zbyt wiele czasu i było bardzo pracochłonne.

Działamy od 1977 roku, a zdobywane wciąż doświadczenie i wiedzę wykorzystujemy, aby stale ulepszać naszą ofertę i proponowane przez nas rozwiązania. Korzystamy z najnowszych technologii produkcyjnych, śledzimy trendy oraz stawiamy tylko na wykwalifikowany personel. Cieszymy się dużym zaufaniem naszych Klientów, którzy chętnie kupują oferowane przez nas produkty i korzystają z profesjonalnego doradztwa. Naszą ofertę kierujemy głównie do profesjonalnych hodowców roślin, plantatorów, centrów ogrodniczych i gospodarstw szkółkarskich.

Czym są rury PE?

Rury PE to rury wykonane z polietylenu, czemu zawdzięczają swoją nazwę. To niezwykle wytrzymałe i elastyczne tworzywo, które jest odprone na uszkodzenia mechaniczne, jak pęknięcia czy odkształcenia, a także działanie skrajnych temperatur czy środków chemicznych. Polietylen powstaje na skutek polimeryzacji etylenu – jest miękki, termoplastyczny oraz chemicznie i fizjologicznie obojętny. Nie ulega korozji, jest odporny na osadzanie się kamienia czy rozwój pleśni, grzybów lub bakterii. Jednocześnie polietylen jest bardzo lekki i poręczny, co sprawia, że montaż linii kroplujących wykonanych przy użyciu rur PE jest bardzo łatwy. Gładka powierzchnia rur PE sprawia, że są hydrodynamiczne, a woda w szybkim tempie i bez oporu zostaje rozprowadzona po instalacji.

Jako producent rur PE dbamy, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy, a ich jakość pozwalała na długoletnie stosowanie. Przykładamy szczególną uwagę do zachowania odpowiednich parametrów technicznych.

Gdzie stosuje się rury PE?

Rury PE mogą stanowić komponent nawadniających linii kroplujących do podlewania wszelkich upraw. Sprawdzą się zarówno w szklarniach i tunelach, jak i sadach lub hodowli polowej. Jednak wytrzymałość i wszechstronność polietylenu umożliwia wykorzystywanie ich także w przemyśle kosmetycznym, motoryzacyjnym, budownictwie, górnictwie czy przy budowie rurociągów. Cieszą się różnorodnym zastosowaniem, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom chemicznym i fizycznym, co wpływa na ich wyjątkową popularność.

Rury PE nie wchodzą w reakcje chemiczne z wodą i związkami, które zawiera, dlatego doskonale nadają się do transportu wody do nawadniania roślin. Nie przewodzą prądu, nie ulegają procesowi korozji, są odporne na biofilm i działanie wielu kwasów i zasad. Charakteryzują się wyjątkową długotrwałością – ich eksploatacja może trwać nawet 50 lat. Po tym czasie nadają się do 100% recyklingu.

Trwałość

Polietylen należy do bardzo trwałych tworzyw sztucznych, które cechują się wysoką odpornością. Pozwala to na długoletnie korzystanie z budowanych z jego pomocą systemów. Jest odprony nie tylko na wymagające warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne, ale także działanie chemikaliów – np. środków ochrony roślin czy nawozów.

Niska cena

W naszej ofercie znajdziesz linie kroplujące z polietylenu w bardzo atrakcyjnej cenie. Proponujemy rolki różnej długości, o różnej wydajności, które możesz z łatwością dostosować do potrzeb i wielkości uprawy lub wykorzystać w dowolny sposób. Cena w stosunku do wysokiej jakości i wytrzymałości polietylenu jest bardzo zachęcająca.

Łatwość montażu i transportu

Polietylen to tworzywo bardzo lekkie, które nie sprawia trudności w transporcie czy składowaniu. Jego poręczność sprawia, że montaż i łączenie rur PE za pomocą specjalnych złączek jest bardzo łatwe. Rury PE mogą występować w różnych długościach rolki, aby wybrać produkt dostosowany do potrzeb.

Producent rur PE - dla kogo jest nasza oferta?

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy doceniają wielość zastosowań rur z polietylenu. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym hodowcą roślin, plantatorem, prowadzisz gospodarstwo szkółkarskie czy jesteś hobbystą, który chce zadbać o odpowiednie nawodnienie swojego ogrodu – rury PE są dla ciebie. To właśnie dzięki nim zbudujesz niezawodny system, który ułatwi i zoptymalizuje proces podlewania.

Montaż linii kroplujących polecamy także wszędzie tam, gdzie duża powierzchnia uniemożliwia efektywne podlewanie przy pomocy standardowych sposobów. Linie kroplujące działają w sposób zautomatyzowany, a wyposażenie w emitery ciśnieniowe mają możliwość działania nawet na wymagających, pagórkowatym terenie.

DonKwiat - producent rur PE i doniczek

Jako producent rur PE oraz doniczek produkcyjnych i szkółkarskich posiadamy nowoczesny park maszyn, który pozwala nam na uzyskiwanie produktów wysokiej jakości. Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego służymy profesjonalnym doradztwem i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom i zobacz różnicę! Oferujemy także akcesoria ogrodnicze oraz artykuły domowe: kosze elastyczne, łopaty do odśnieżania, pojemniki na kwiaty, tacki transportowe, obrzeża trawnikowe i wiele innych!